INNOVATION - 10/2024

90 Kč / časopis
Skladem

Časopis INNOVATION, který vám již deset let přináší úspěšné příběhy českých firem a jejich manažerek a manažerů, se ve svém prvním podzimním čísle zaměřil mimo jiné na inovace a technologie, které ovlivňují občas i překvapivá odvětví. Nabízíme též návod, jak řešit problém s neefektivním a nespolehlivým softwarem, který se jistě týká nejedné firmy. Řešení sice existuje, ale nejde o žádnou univerzální pilulku. Odpověď najdete v našem rozhovoru měsíce.

Víte, že skvělou firemní kulturu, která chrlí inovace, za vás AI nevytvoří? Pouze kvalitní spolupráce pomůže čelit budoucím výzvám. Nelze spoléhat na to, že za nás veškerou práci převezmou stroje a umělá inteligence. Pokračujeme též druhým dílem seriálu, který provede nástrahami nástupnictví a předávání firem. Tentokrát nabízíme zajímavou typologii majitelů firem a návod, jak se chovat odpovědně, jak přemýšlet o budoucnosti přemýšlet a vytvořit si představu o předání včetně krizového plánu.

Podíváme se i na to, jak „zelená ekonomika“ mění pracovní trh nebo do jaké míry ovlivňuje třeba obalový průmysl. A jak investice do AI a moderních technologií by mohly pomoci „léčit“ nejen české zdravotnictví. Umělá inteligence však může velmi efektivně pomáhat také s elektronickou poštou či organizací práce. Věděli jste, že Česko je atraktivní destinací pro digitální obory? Hlavním argumentem, který dokáže přilákat i zahraniční experty, je bezpečnost, vysoká kvalita života a politické a ekonomické stabilita. O tom všem si přečtete na dalších stránkách podzimního čísla INNOVATION!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co najdete v aktuálním čísle?

* Nebojte se inovovat!
Neefektivní. Nespolehlivé. I takové softwary můžeme v dnešní době najít v českých firmách. Kromě snížení výkonu to majitele stojí miliony ročně. Netýká se tento problém náhodou i vás? V rámci rozhovoru pro Innovation s odborníkem na vývoj aplikací Tadeášem Matouškem z firmy MEMOS Software se trochu netradičně obujeme do firemního softwaru.

* Jak se správně předávají firmy: Osoba zakladatele, jeho rozhodnutí a projekt nástupnictví
Rozhodnutí o budoucnosti vybudovaného rodinného bohatství je jedním z nejtěžších rozhodnutí zakladatele. Bývá to zásadní projekt jak pro zakladatele, tak jeho potomky, manželku či manžela, ale samozřejmě též pro jeho blízké spolupracovníky.

* Technologie mění svět. Skvělou firemní kulturu, která chrlí inovace, za vás ale AI nevytvoří
Žijeme v době dlážděné inovacemi? Při ohlédnutí zpět je možné tvrdit, že rozhodně ano. Technologie mění celá odvětví, firmy každý rok představí stovky nových produktů a náš život začíná citelně ovlivňovat umělá inteligence. Jaké změny se v IT za poslední dvě dekády udály? Co nás čeká v nadcházejících letech? A dovedou nám technologie pomoci, s čímkoli si zamaneme?

* Private equity výnosově poráží nemovitosti
Stále více investorů sází na alternativní investice, zejména v podobě private equity. Důvodem tohoto zájmu je především jejich dlouhodobá vyšší výkonnost. I proto do nich podle aktuálních dat směřuje přes 50 % prostředků ve správě family office.

* ESG vs. obalový průmysl
Také obalový průmysl prochází dynamickou „zelenou“ proměnou, protože se musí přizpůsobit novým regulacím a rostoucím požadavkům na udržitelnost. Tento sektor je klíčový pro mnohá průmyslová odvětví a nyní čelí zásadním změnám, které budou mít dlouhodobý dopad na jeho ekonomiku a strukturu.

* Ve zdravotnictví musí pomoci AI a moderní technologie
Dlouhodobý tlak na zdravotníky způsobený nedostatkem pracovních sil a rostoucí poptávkou po zdravotnických službách by měla do budoucna pomoci řešit umělá inteligence a investice do moderních technologií, které pomohou s automatizací pracovních postupů.

* Česko jako atraktivní destinace pro digitální obory
Bezpečnost uvádí mezinárodní firmy jako nejsilnější argument, proč provozují své pobočky se specializací na IT či digitální podnikové služby v České republice. Popularita Česka z jejich pohledu roste i díky vysoké kvalitě života, která dokáže přilákat i zahraniční experty, a politické a ekonomické stabilitě.

* AI v organizaci práce? Plný potenciál se teprve ukáže
Dobré ráno, blíží se deadline vašeho úkolu, přibližná doba jeho zpracování je tři až pět hodin.“ Možná takhle bude jednou vypadat začátek našeho pracovního dne. Generativní AI nám dnes zjednodušuje celou řadu pracovních povinností. Stále jsou však oblasti, na které nestačí – a jednou z nich je právě organizace práce. Proč je AI na tuto disciplínu stále krátká? A co musíme udělat, abychom její potenciál v organizaci práce v týmu dokázali využít?  

Doplňkové parametry

Kategorie: Innovation
Doprava: Pohodlné doručení do poštovní schránky
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz